Związek Ochotniczych Straży Pożarnych
ul. Klikowska 39, 33-100 Tarnów
tel: 014 6217110
email: tarnow@zosprp.pl
Mapa regionu:
Odwiedziło nas 1411209 osób.

2016-04-05 - Akcja Honorowego oddawania krwi

Ochotnicza Straż Pożarna w Koszycach Małych, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Koszycach Małych oraz Klub Honorowych Dawców Krwi im. Św. Floriana przy OSP Zakrzów zaprasza na kolejną Akcję Honorowego oddawania krwi. 

Tym razem odbędzie się ona w niedzielę 10 kwietnia 2016r. w budynku  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych w godz. 8:00-12:00.

Jest to coroczna już tradycyjna akcja poboru krwi, organizowana na wiosnę pod hasłem „wiosna budzi się do życia”  która  od 2008r. wpisała się
w kalendarz działań strażaków z OSP Koszyc Małych. Tym razem wspólnie z uczniami
i gronem pedagogicznym z miejscowej szkoły podstawowej oraz sympatykami Klubu HDK z OSP Zakrzów, gorąco zachęcamy do pozyskania ogromnej satysfakcji wypływającej ze świadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. To również sposób na zwiększenie poczucia własnego bezpieczeństwa i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Wam najbliższych.

W czasie trwania akcji HDK na terenie kompleksu szkoły uczniowie z patrolu medycznego realizujący program „Ratujemy i Uczymy Ratować” pod okiem wykwalifikowanych ratowników będą udzielały lekcji udzielania Pierwszej Pomocy. Poznanie zasad pierwszej pomocy daje nam możliwość nabrania pewności co do naszych umiejętności jako świadków zdarzenia oraz rozwiewa często budzące wątpliwości co do naszych działań.

Warunkiem do oddania krwi jest aby w dniu akcji mieć ukończone 18 lat i nie przekroczone 65 lat, zjeść lekki posiłek oraz zabrać ze sobą dowód tożsamości.