Związek Ochotniczych Straży Pożarnych
ul. Klikowska 39, 33-100 Tarnów
tel: 014 6217110
email: tarnow@zosprp.pl
Mapa regionu:
Odwiedziło nas 1286064 osób.

2012-02-18 - Najpopularniejszy Strażak Gminy Wojnicz

Miejscowość Grabno stała się najbezpieczniejszym miejscem w Gminie Wojnicz  albowiem to  tutaj w Wiejskim Domu Kultury spotkali się strażacy reprezentujący jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wojnicz: 

Honorowy patronat na galą tradycyjnie przyjęła i wspierała Redakcja Gazety Krakowskiej. Swoją obecnością na sobotniej gali zaszczycili m.in:

  • Poseł na Sejm Andrzej Sztorc,
  • Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie  mł.bryg. Krzysztof Kurcz   ,
  • Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie Dh Kazimierz Sady  
  • Radny Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń  ,
  • Radny Powiatu Tarnowskiego Józef Sowa 
  • Burmistrz Wojnicza Jacek Kurek,
  • Z-ca Burmistrza Wojnicza Wojciech Janus,
  • Przewodniczący Rady Miejskiej w Wojniczu Sebastian Wróbel 
  • Przedstawiciel Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A.  Mateusz Jarkowski   
  • Przedstawiciel Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku Sp. z o.o. Stanisław Branicki 

Jest to jedyny dzień w roku gdzie przez kilka godzin wspólnej integracji strażacy mają możliwość uhonorować strażaka, który swoją postawą zasłużył na miano Strażaka Gminy Wojnicz Roku 2011. Jednocześnie strażacy w owy sposób chcą zaakcentować i symbolicznie podziękować swoim najbliższym za wyrozumiałość podczas swoich częstych nieobecności w rodzinnym gronie spowodowanych pracami i działaniami na rzecz społeczeństwa, prowadzących pośrednio lub bezpośrednio do ratowania ludzkiego życia. 

Nominowanymi do Tytuł Strażaka Gminy Wojnicz Roku 2011 byli: Bodzioch Tadeusz OSP Biadoliny Radłowskie, Stawarz Władysław OSP Dębina Łętowska, Gorzkowski Mateusz OSP Grabno, Kubacki Krzysztof OSP Łukanowice, Nowak Rafał OSP Olszyny, Osmęda Karol OSP Więckowice, st. bryg. w st. spocz. Władysław Janik  OSP Wielka Wieś, Setlak Anna OSP Wojnicz, Jakub Jamróg OSP Zakrzów.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Gminnego ZOSP RP w Wojnicz Józef Szczupak ogłosił wszem iż w dn. 10.02.11. w wyniku głosowania tajnego przeprowadzonego zgodnie z regulaminem wyboru Strażaka Roku przez 24 uprawnionych do głosowania

Honorowy tytuł przypadł Druhowi Rafałowi Nowakowi z OSP Olszyny, w tym momencie brawa rozbrzmiały w geście uznania.

 

Druh Rafał Nowak nie krył wzruszenia gratulując wszystkim nominowanym i dziękując za wszystkie głosy, które zostały oddane właśnie na niego, podkreślił: „…to wyróżnienie  na pewno zmobilizuje mnie do jeszcze aktywniejszej społecznej pracy”

. Znaczącym było przemówienie Posła na Sejm Andrzeja Sztorca, który oznajmił: „…z wielka przyjemnością uczestniczą w Waszym spotkaniu… chce powiedzieć, że w tej kadencji sejmu wierzę, że uda się zebrać większość i uda się wrócić do sprawy dodatku do emerytur dla strażaków, którzy wysłużyli co najmniej 30-lat swojego życia w OSP…”

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie w imieniu Kierownictwa Komendy Miejskiej w Tarnowie mł. bryg Krzysztof Kurcz zabierając głos gratulując powiedział: „…jak powiedział kiedyś pomysłodawca tego konkursu, tej zabawy, nie jest to czas na wygłaszanie długich wzniosłych przemówień stąd, mówiąc krótko życzę wszystkim nominowanym i strażakom Gminy Wojnicz spełnienia marzeń, zamierzeń tych osobistych, marzeń zawodowych w swojej karierze związanych również ze strażacką służbą..”

Prezes Powiatowy ZOSP RP w Tarnowie Dh Kazimierz Sady jako inicjator i prekursor tegoż konkursu ze znanym uśmiechem i akcentem humorystycznym zakończył sentymentalnym stwierdzeniem:  „…ten czas szybko biegnie kiedy rozpoczynaliśmy ten cykl konkursów 10-lat temu nie miałem świadomości tego i wydawało nam się że to nie potrwa to długo. Traktowaliśmy to jako nie tylko dobrą zabawę ale jednocześnie jako wyraz dla zrozumienia działalności wszystkich ochotników… jesteśmy silni poprzez to, że jesteśmy razem… gratuluje wszystkim, dzisiaj wszyscy jesteście zwycięzcami, dziękuję również obecnemu Prezesowi za to że kontynuuje tą wieź, którą ja kiedyś rozpocząłem..”

  Burmistrz Jacek Kurek   zaakcentował: . Serdecznie dziękuję za coroczna długoletnia działalność w Ochotniczych Strażach Pożarnych w imieniu swoim oraz całego społeczeństwa gminy „…szczególnie dziękuję Wam strażacy za tą chęć i wolę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Szczególnie chcę podziękować ZA TEN DAR KRWI, DAR NAJCENNIEJSZY, KTÓRY CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI MOŻE DAĆ za to że Wy strażacy byliście tymi, którzy w OSP ZAKRZOWIE założyliście KLUB HONOROWEGO KRWIODAWSTWA…”

Burmistrz oraz Przewodniczący Miasta Wojnicza ufundowali nagrody rzeczowe dla strażaków nominowanych i dla strażaka roku 2011 nagrodę ufundował również  Starosta Mieczysław Kras. 

 

autor zdjęć: Marek Bacharaobrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek