Związek Ochotniczych Straży Pożarnych
ul. Klikowska 39, 33-100 Tarnów
tel: 014 6217110
email: tarnow@zosprp.pl
Mapa regionu:
Odwiedziło nas 1411169 osób.

2012-03-18 - Zbiórka Krwi w OSP Koszyce Małe

Wiosenne topienie marzanny, dzień wagarowicza zapowiadają nadejście upragnionej wiosny. Dla mieszkańców Koszyc Małych zwiastunem budzącej się do życia wiosny jest coroczna tradycyjna akcja poboru krwi, która na stałe wpisała się w kalendarz działań strażaków z OSP Koszyc Małych.

Strażacy z OSP KOSZYCE MAŁE w ubiegłą niedzielę pokazali, że oprócz profesjonalnego działania w akcjach ratowniczo-gaśniczych potrafią również zaprezentować się z od strony bardzo dobrze funkcjonującego zaplecza organizacyjnego. Wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP Zakrzów opracowano przygotowania medialne jak również politykę informacyjno-agitacyjną. Skutkiem była niespodzianka dla wszystkich w postaci rekordu frekwencji w ilości 50 osób, które oddały krew. Akcję zaplanowano do godz. 13:00 natomiast ze względu na ilość chętnych; dzięki uprzejmości ekipy ze Szpitala im. Św. Łukasza RCKiK w Tarnowie; przedłużono rejestrację do godz. 15:00. Ogólnie chętnych do oddania było 62 osoby lecz 20% osób z różnych względów zdrowotnych nie zostało zakwalifikowanych do oddawania krwi.

Strażacy z OSP Koszyce Małe są zrzeszeni w Klubie HDK PCK przy OSP Zakrzów co stanowi o sile i wzajemnym wsparciu obu jednostek straży pożarnych podczas każdej akcji poboru krwi. Dodatkowym atutem przemawiającym za wzrostem frekwencji jest ciągle rosnąca popularność zakrzowskiego strażackiego klubu, którego członkami są m.in. strażacy z Gmin: Wojnicz, Tarnów, Żabno oraz liczna społeczność z terenu powiatu tarnowskiego. Ogółem Klub liczy 56 zarejestrowanych aktywnych członków. Od powstania klubu w 2008 roku łącznie z niedzielna akcją w OSP Koszycach Małych członkowie podczas akcji „OGNISTY RATOWNIK-GORĄCA KREW” oddali już  w sumie 321,95 litrów krwi.

Podczas poboru krwi oczekujący dawcy mieli niepowtarzalna okazję zobaczyć na żywo prawdziwy wyjazd alarmowy strażaków z OSP Koszyce Małe do akcji gaśniczej palącej się trawy w okolicach rzeki Białej.

Na niedzielnej akcji spotkali się strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych ze: Zgłobic, Koszyc Wielkich, Koszyc Małych, Łukanowic, Łęgu Tarnowskiego, Zakrzowa i Dębiny Łętowskiej. Wójt Grzegorz Kozioł oddając krew swoja postawą dawał przykład dla mieszkańców. Obecny był również Radny Miasta Wojnicza Bogdan Kurek, który na każdej akcji oddaje krew i jest jednocześnie członkiem zarządu klubu HDK z Zakrzowa. Wśród zaproszonych gości byli obecni: Jerzy Kornaus Członek Zarządu Głównego PCK w Warszawie, Wiesława Pyzik Kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie dla Powiatu Ziemskiego, Lech Pyzik Redaktor miesięcznika „STRAŻAK”, Wiesław Solak Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Wojniczu.

Kolejna akcja poboru krwi odbędzie się 13 maja w remizie OSP Zakrzów. Zapraszamy.obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek