Związek Ochotniczych Straży Pożarnych
ul. Klikowska 39, 33-100 Tarnów
tel: 014 6217110
email: tarnow@zosprp.pl
Mapa regionu:
Odwiedziło nas 1411274 osób.

2016-06-24 - Wielki Odpust Tuchowski

Bracia Strażacy!

Z Matką Miłosierdzia po nowe życie w Chrystusie

Pod takim hasłem będziemy przeżywać tegoroczny Wielki Odpust Tuchowski od 1 do 10 lipca. Kontekst tego hasła nawiązuje do kilku wydarzeń. Z woli papieża Franciszka mamy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Na niego nakłada się 1050. rocznica Chrztu Polski. Również Kościół w Polsce kontynuuje czteroletni program duszpasterski pod hasłem: Nowe życie w Chrystusie.

Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za ogłoszenie Świętego Roku Miłosierdzia, a pasterzowi diecezji tarnowskiej za wybranie naszego sanktuarium na kościół jubileuszowy z Bramą Miłosierdzia, do którego pielgrzymują wierni nie tylko z diecezji tarnowskiej. To wyjątkowe wydarzenie o znaczeniu historycznym dla naszego tuchowskiego sanktuarium.

Drodzy Druhowie Strażacy!

Zapraszamy Was na Pielgrzymkę Strażaków do Tuchowa, tradycyjnie na rozpoczęcie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, w piątek 1 lipca o godz. 18.00.

Niech udział w Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Leszka Leszkiewicza, z udziałem pielgrzymki strażaków  i orkiestr dętych, przyniesie błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Tuchowskiej, w dalszej pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Zbiórka uczestników pielgrzymki na tuchowskim rynku o godz. 16.45.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniam

o. Bogusław Augustowski CSsR

kustosz sanktuarium